PAST SCHOOLBOY CHAMPIONS

SCHOOL CITY SKIP VICE SECOND LEAD
2017 Markham District High School Markham Emerson Steffler Ben Minor Timothy Mark Cameron Mark
2016 Richview Collegiate Institute Etobicoke Matt Garner Brendan Holowczak Russell Stouffer Sean Wylie
2015 Central Huron Secondary School Clinton Ethan Doig Adam Vincent Sam Steep Alex Vincent
2014 Central Huron Secondary School Clinton Ethan Doig Adam Vincent Sam Steep Alex Vincent
2013 Sir Winston Churchill Secondary School St. Catharines Ben Hughes Gregor Sayliss Ben Sayliss Bryan Freve
2012 All Saints Catholic High School Kanata Alex Cormier Jordie Lyon-Hatcher Tylor Lyon-Hatcher Cole Lyon-Hatcher
2011 London Central Secondary School London Richard Krell Aaron Chapman Blake Nichols Wil Francolini

SCHOOL CITY SKIP VICE SECOND LEAD
2010 Mother Teresa Catholic Secondary School London David Easter Nathan Gonsalves Curtis Easter Matt Arcese
2009 Haliburton Highlands Secondary School Haliburton Connor Duhaime Curtis Nichol Jesse Walker Owen Duhaime
2008 Etobicoke Collegiate Institute Etobicoke Robert Wright Mathew Swain Trevor Smith Kyle Mills
2007 Kitchener-Waterloo Collegiate and Vocational School Kitchener Andrew Flemming Michael Flemming Dave Mathers Dave Durant
2006 Carleton Place High School Carleton Place Bowie Abbis-Mills Ben McIntyre Codey Patterson Pat Latulippe
2005 Sir Oliver Mowat Collegiate Institute Toronto Tim March Patrick Janssen Stephen Mathews Grame Arnauld
2004 St. Thomas Aquinas Catholic Secondary School London Scott McDonald Brodie Tarvit Michael McDonald Jared Collie
2003 Owen Sound Collegiate and Vocational Institute Owen Sound Derek Abbotts Mitchell Gillespie Brett Abbotts Greg McArthur
2002 Northern Collegiate and Vocational Institute Sarnia Mark Bice Rob Pruliere Mark Bresee Greg McLeod
2001 John F. Ross Collegiate and Vocational Institute Guelph Gavin Nochomovitz Pat Livingstone Mike Hull Brian Lawson

SCHOOL CITY SKIP VICE SECOND LEAD
2000 Northern Collegiate and Vocational Institute
Sarnia Steve Bice Steve White Ryan Bell Mark Archambeault
1999 John F. Ross Collegiate and Vocational Institute
Guelph Gavin Nochomovitz Pat Livingstone Mike Hull Brian Lawson
1998 Lambton Central Collegiate and Vocational Institute
Lambton Jason Young Trevor Clark Chris Horsman Jeff Young
1997 Seaway District High School
Iroquois Joshua Adams Michael Brunt Travis Thompson David Millard
1996 Renfrew Collegiate Institute
Renfrew Damien Villard Matt St. Louis Jamie Kluke Mark Griese
1995 Don Mills Collegiate Institute
Don Mills Greg Balsdon Chris Ritter Andy Kwong Mark Simpson
1994 Bradford District High School
Bradford Dale Matchett Jeff Ostien Derek Lindner Duane Lindner
1993 Sutton District High School
Sutton Patrick Ferris Bryan Johnson Kelly Tamburand Cory Kaiser
1992 Guelph Collegiate and Vocational Institute
Guelph Adam Spencer Greg Robinson Jeff Robinson Nolan Sims
1991 Smith Falls District Collegiate Institute
Smith Falls Joseph Frans Daniel Frans Rob Orr Gordon McTaggert

SCHOOL CITY SKIP VICE SECOND LEAD
1990 Ridgemont High School
Ottawa Dave Murphy Steve Hambrook Kevin Semeniuk Derek Vollrath
1989 Thornlea Secondary School
Thornhill Steve Small Dave Beaumont Peter Beaumont Steve Groves
1988 Newmarket High School Newmarket Robert Carter Greg Downer Darren McIlwrath Jeff Perrin
1987 Fellows High School Pembroke Scott Patterson Phil Loevenmark Shawn Patterson Scott Henneberry
1986 St. Patrick's High School Stephen Corey Mark Gross David Corey Paul Tremblay
1985 Lorne Park Secondary School
Mississauga Hugh Murphy Jimmy Gurowka Jeff Hill Dave Minns
1984 Applewood Heights Secondary School
Mississauga Gary Campbell Derek Cox Alan Cox Todd McGill
1983 Walkerton District Secondary School
Walkerton Andy Patterson Scott McGregor Mike Bell Ron Hill
1982 Victoria Park Secondary School
North York Eric Fletcher Shawn Everrst Brian Luther Steve Johns
1981 Renfrew Collegiate Institute
Renfrew Peter Mickus Matt MacDonald Dave Frank Dan Dedo

SCHOOL CITY SKIP VICE SECOND LEAD
1980 Smith Falls District Collegiate Institute Smith Falls Roger Bel Peter McKinnon Todd Stanzel Dale Dixon
1979 A.N. Myer Secondary School
Niagara Falls Rob Larmour Bruno Di Gioacchino Craig Reed Dennis Bosco
1978 John Diefenbaker Secondary School
Hanover Daryl Shane Terry McCannell Bred Lantz Gary Deeves
1977 Uxbridge Secondary School
Uxbridge Barry Acton Greg Timbers Mike Taylor Jeffrey Harmon
1976 Victoria Park Secondary School
North York Ken Pearce Cliff Phillips Bob Cooper Gary Keith
1975 Westminster Secondary School
London David Velanoff Larry Velanoff Geoff Hollands Brian Parsons
1974 Centennial Secondary School
Brampton Peter File Tim Morrison Alan Galloway John Lindsay
1973 Gananoque Secondary School
Went on to win the Canadian Nationals
Second school to win Prov. title 3 years in a row
Gananoque Mark McDonald Lloyd Emmerson Philip Tomsett John Clare
1972 Gananoque Secondary School
Gananoque Mark McDonald Rick Fair Bill Fletcher Randy Neal
1971 Gananoque Secondary School
Gananoque Mark McDonald Rick Fair Bill Fletcher Randy Neal

SCHOOL CITY SKIP VICE SECOND LEAD
1970 John F. Ross Collegiate and Vocational Institute
Guelph Fred Osburn Ian Robinson Bob MacGregor Rob Sinclair
1969 Renfrew Collegiate Institute Renfrew I. Scott D. Lamourie A. Fraser G. Cox
1968 Trenton High School
Went on to win the Canadian Nationals
Trenton William Hope Bruce Lord Brian Domney Dennis Gardiner
1967 Uxbridge Secondary School
Uxbridge Barry Acton Greg Timbers Mike Taylor Jeffrey Harmon
1966 Kingston Collegiate and Vocational Institute
Kingston Mike Boyd Bill Stevenson Jack Hamilton Chris Boon
1965 Don Mills Collegiate Institute
Don Mills Paul Savage Jim Hollingshead Marcel Smolinski Bruce Morrison
1964 Owen Sound Collegiate and Vocational Institute
Owen Sound John Harris Peter Whitehall Jim McGill Doug McNeill
1963 West Hill Secondary School Owen Sound Jerry Blair Wes Cutbush Bill Lowe Newton Fair
1962 Banting Memorial High School
Alliston Wally Smith Wayne Hughes Ralph Hampton Clark Brooks
1961 Kitchener-Waterloo Collegiate and Vocational School
Kitchener Rob Bobby John Auger John Williams Brian Schnarr

SCHOOL CITY SKIP VICE SECOND LEAD
1960 Kingston Collegiate and Vocational Institute Kingston Robert Estall Garry Dover Bert McCallum Dennis O'Connor
1959 Parry Sound High School Parry Sound Irvine Wallace Douglas Mortson Kenneth Gilchrist Robert Holmes
1958 Welland High and Vocational School Welland Gordon Stibbards Laurie Stibbards George Morrissey Bob Dolishny
1957 Kingston Collegiate and Vocational Institute
Went on to win the Canadian Nationals
Kingston Ian Johnson Peter Galsworthy David Robinson Mike Jackson
1956 Sarnia Collegiate Institute and Technical School
1st school to win Prov. title three years in a row
Sarnia Bill Fraser Ed Fraser Ken Fleet Bruce Fleet
1955 Sarnia Collegiate Institute and Technical School Sarnia Bill Fraser Ed Fraser Ken Fleet Bruce Fleet
1954 Sarnia Collegiate Institute and Technical School Sarnia Bill Fraser Carl Modery Ed Fraser Rod Brown
1953 Oshawa Collegiate and Technical Institute
Went on to win the Canadian Nationals
Oshawa Bob Walker Duncan Brodie Clare Peacock George MacGregor
1952 Lindsay Collegiate Institute Lindsay Jack Mosley J. Ward Hugh Lightbody Bud Martin
1951 Westdale Secondary School Hamilton Mike Cassels John Murray John Mitchell Russ Fitzhenry
1950 Sault Ste. Marie Collegiate Institute Sault Ste. Marie G. Sagle B. Mason F. Edwards C. Watt
1949 Sault Ste. Marie Collegiate Institute Sault Ste. Marie G. Sagle B. Mason F. Edwards C. Watt
1948 Orillia District Collegiate and Vocational School Orillia Harvie Robinson Lionel Hinds John Beaumont Robert McLelland